Ruiny dla żądnych przygód

Ruiny zamku, a właściwie wieży zamkowej w miejscowości Tudorów należą to trudno dostępnych. Tablica informacyjna o zabytku została postawiona przy ulicy, żeby mogli przeczytać ją ci zwiedzający, którym obejrzenie wieży z pewnej odległości wystarczy do szczęścia. Zamek otoczony jest polami uprawnymi oraz gęstymi krzakami. To, co według mapy jest drogą do wieży zamkowej, w rzeczywistości jest obficie porośniętym krzakami przerwą między ogrodzeniami domów. Przedarcie się przez nie jest zapewne większą przygodą, niż korzyści płynące z przyjrzenia się z bliska mało imponującej ruinie.

Osobom planującym zdobycie Tudorowa polecam udać się tam jesienią – z dwóch powodów. Po pierwsze – żeby w jesiennej aurze komfortowo czuć się w pełnych butach i długich spodniach, które  mają tu przewagę nad sandałami i szortami. Po drugie – żeby plony były już zebrane, a rolnicy mogli przymknąć oko na turystów brnących przez ściernisko w kierunku otaczających zamek gęstych zarośli. Owszem, na polach są ścieżki, ale niekoniecznie prowadzące prosto do wieży.

Teren jest prywatny, ale nie jest ogrodzony ani nie ma nigdzie informacji o zakazie wstępu.

Krótką historię tego miejsca znajdziemy na stronie urzędu miasta Opatów

http://www.umopatow.pl/index.php/dla-turysty/atrakcje-turystyczne/tudorow

0 Shares:
You May Also Like
Czytaj dalej

Zamek w Zaklikowie

Jakby nie patrzeć, to nic dziwnego, że zamek jest niedostępny - kiedyś każdy miał być nie do zdobycia. Ten zamek to posiadłość prywatna, zamknięta, ale siłą rzeczy wkomponowana w pejzaż nad zalewem w Zaklikowie.
Czytaj dalej