Historia zamku w Karnitach sięga XIV wieku, gdy po raz pierwszy wspomina się o folwarku wsi Bożęcin. W kolejnych stuleciach posiadłość ta przeszła w ręce różnych rodów. Najpierw Hans von Schönaich otrzymał go jako nagrodę za służbę w wojsku krzyżackim. W 1815 roku folwark trafił w ręce barona von Albedylla i jego rodziny, która w sposób niezwykle kompetentny zarządzała majątkiem aż do początku XX wieku. Potem właścicielami została rodzina von Günther. 

Na miejscu budowli zniszczonej podczas potopu szwedzkiego w 1856 roku wzniesiono obecny pałac w stylu neogotyckim, który do dziś zachwyca swym urokiem i magią romantyzmu. Charakterystyczne wieże i balustrady tarasów widoczne z zewnątrz oraz oryginalna stolarka wewnątrz sprawiają, że jest to budynek jedyny w swoim rodzaju. Architektonicznie jest to obiekt zachwycający, który nieustannie przyciąga uwagę odwiedzających.

Aktualnie w zamku mieści się hotel otwarty na organizację wesel i konferencji. Właściciele o zachowanie autentycznego charakteru zamku, jednocześnie konsekwentnie nie ingerując w jego zabytkowy klimat wnętrz. Na terenie zamku znajduje się również klimatyczna winiarnia, powstała w dawnej lodowni, która zachwyca nie tylko swoim wnętrzem, ale także szerokim wyborem doskonałych win. Pozostałości murów, kamiennych schodków oraz starożytne drzewa stanowią nieodłączną część krajobrazu, skrzętnie przechowując całą historię tego miejsca.

0 Shares:
You May Also Like
Czytaj dalej

Zamek w Zaklikowie

Jakby nie patrzeć, to nic dziwnego, że zamek jest niedostępny - kiedyś każdy miał być nie do zdobycia. Ten zamek to posiadłość prywatna, zamknięta, ale siłą rzeczy wkomponowana w pejzaż nad zalewem w Zaklikowie.
Czytaj dalej