Tu można wkraść się do życia rodu Zamoyskich. Na godzinkę.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce powstało jeszcze przed końcem II wojny światowej i działa bardzo prężnie. Rezydencja ma udokumentowaną historię od początków XVII wieku. Dziś jest to miejsce zarówno dla koneserów zabytkowych wnętrz, jak i dla osób, które lubią pospacerować po pięknym ogrodzie wśród kwiatów.

Ogród najlepiej odwiedzić latem, kiedy kwitną kwiaty.

Idąc od parkingu dla samochodów osobowych najpierw mijamy kawiarnię – ostatnią szansę na rozmienienie pieniędzy na opłatę parkingową – oraz rusztowania przysłaniające remont elewacji. Życie.

W centrum znajduje się pałac oraz ogromny ogród – symetryczny, z idealnie przystrzyżonymi żywopłotami, pełen pachnących róż i wszelkiego innego kwiecia. Zacne ptactwo spaceruje po idealnie przystrzyżonych trawniczkach. Królewskie klimaty. Północna część parku zawiera dodatki dla dzieci – plac zabaw i niewielką ptaszarnię. Lasek na południe od ogrodu kryje niespodzianki dla dorosłych w postaci eksponatów sztuki nowoczesnej, takich jak widoczna na zdjęciu broda. 

Na tablicach umieszczonych przy głównym wejściu do pałacu można poczytać o osobach związanych z tym miejscem od początku jego istnienia.

 Zwiedzanie pałacu – im wcześniej, tym lepiej!

Wejść do ogrodu można bez problemu, natomiast przed zwiedzaniem wnętrza koniecznie trzeba najpierw odwiedzić stronę internetową obiektu, sprawdzić godziny otwarcia i zaopatrzyć się w maseczkę na pięćdziesięciominutowe zwiedzanie w ośmioosobowej grupie. Informacje są aktualizowane na bieżąco. Jeśli ktoś nie wyrobi się w godzinach otwarcia – na stronie internetowej Muzeum Zamoyskich oferuje wycieczkę wirtualną zarówno po obiekcie, jak i po ogrodzie.

0 Shares:
You May Also Like
Czytaj dalej

Zamek w Zaklikowie

Jakby nie patrzeć, to nic dziwnego, że zamek jest niedostępny - kiedyś każdy miał być nie do zdobycia. Ten zamek to posiadłość prywatna, zamknięta, ale siłą rzeczy wkomponowana w pejzaż nad zalewem w Zaklikowie.
Czytaj dalej